Szukaj na blogu

wtorek, 24 grudnia 2013

Życzenia szczere, bo innych nie składam

Panie i Panowie!

Na wstępie, by wszystko było jasne i zabrzmiało szczerze i uczciwie, przyznaję się, ze fanką świąt nie jestem, co więcej świąt nawet nie obchodzę, nie przeżywam ich jak na tradycję przystało. Powodów mogłabym mnóstwo wymienić, ale nie o to w tym poście biega, a co ważniejsze - nie chciałabym nikogo urazić moją o świętach opinią. Nie ubieram choinki, nie jem Wigilii, nie śpiewam kolęd, z własnego wyboru, nie tęsknię, jest mi tak dobrze. Nie zmienia to jednak moich, z serca płynących, chęci złożenia Wam życzeń. Mogłabym codziennie pisać o tym, co ważne jest dla mnie i czego chciałabym dla Każdego z Was, ale że teraz jest ku temu okazja, bo Wszyscy Wszystkim coś życzą, pozwolę sobie kilka słów osobistych napisać.
Muszę dodać jeszcze taką małą refleksję na temat samego składania życzeń... Otóż chcę, żebyście wiedzieli, że gdy nie mam czegoś sensownego w życzeniach do przekazania, to wolę życzeń wcale nie składać. Są Ludzie, którzy mają do mnie o to pretensje. Dlatego ich serdecznie z tego miejsca przepraszam. Po prostu składanie życzeń to coś według mnie bardzo wyjątkowego, czego nie potrafię robić na odczepne. Do sedna.

Wam, Rudej, moim Bliskim, Przyjaciołom i samej sobie życzę...

Lekkości bytu
Czyli luzu, zabawy, bo absolutnie nie do smutnych chwil przeżywania jesteśmy stworzeni, a do radości, do szczęścia, do samych dobrych rzeczy, na które z resztą absolutnie bez wyjątku wszyscy zasługujemy. Luz potrzebny jest do tego, by nie zwariować problemami dnia bieżącego. By potrafić pozytywy w negatywach dostrzec. I nie przejmować się, nie zamartwiać, nie stresować bez sensu, NIE NARZEKAĆ.

Zdrowia
Psychicznego i fizycznego. Bez tego ani rusz. Zobaczcie na siebie jako na jedność, nie ma psyche, nie ma soma, jestem ja, a ja potrzebuję zdrowego jedzenia, potrzebuję sportu, potrzebuję dobrych myśli, potrzebuję relaksu, potrzebuję snu, przyjemności. Życzę poznania prawdziwych przyczyn chorób i umiejętnej profilaktyki. To zdrowie jest w każdym człowieku, nie choroba, to zdrowie trzeba uznać za normalny stan rzeczy.

Refleksji nad życiem
Bo co to za życie, gdy nie ma przemyśleń, gdy z dnia na dzień się żyje bez zastanowienia nad tym, co mnie otacza, dlaczego coś się dzieje, do czego dążę, czego pragnę. Refleksje nadają sens.

Doceniania każdego dnia
Żyjemy tu i teraz i cieszmy się tą chwilą. Każdy dzień, czy jest dobry czy jest zły, to cieszmy się nim i bądźmy świadomi tego, że dziać się tak musi.

Miłości
Bo ona podstawą wszelkiego istnienia. Wyczytałam u Osho, że my ją w sobie mamy, każdy bez wyjątku, że my nie musimy się jej uczyć, nie musimy jej czuć, nie musimy o niej rozprawiać, my ja mamy i już, my nią jesteśmy. Kochajmy. Kochając jest nam lżej.

Harmonii wewnętrznej
Spokoju, spokoju, spokoju, bo "co by się nie działo, dzięki, że biorę w tym udział."

Poczucia obfitości
Obfitość to nie pieniądze, ale to sytuacja, w której zaspokojona jest nasza bieżąca potrzeba w obojętnie jaki sposób, zapewne najlepszy dla nas. Więc zaakceptujmy, że prócz pieniędzy, istnieją inne źródła obfitości. Pozwólmy, by przyszła do nas w formie najbardziej właściwej. Zawsze przecież można wygrać wczasy pod gruszą, sukienkę w konkursie facebook`owym czy milion w lotka.

Życia z pasją
Bo tylko wówczas człowiek może czuć się spełniony, gdy czuje pasję w tym co robi na co dzień. W pracy, w sprawach osobistych, w życiu. Podobno prawdziwi pasjonaci, ludzie, którym życie frajdę sprawia mają się najlepiej. Wróć: Lekkość bytu.

Wdzięczności
Bo ona daje takiego kopa z rana... :-) Wdzięczności za wszystko, za to, że jest gdzie mieszkać, że jest co jeść, że jest się do kogo odezwać.

No to by było tyle z rzeczy, nad którymi aktualnie pracuję...

Miejcie się dobrze,
L.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Etykiety

4 greens acai afirmacja balsam solaris barbecue bez fluoru bikini burn biodegradowalne środki czystości brian tracy brykiet cel cele chlorella coke live music festival cukier cukier brzozowy czary bez dobrobyt dostatek dr nona dr. nona dworek białoprądnicki dziecko eco ecobrykiet ekologia ekologiczne ekologiczne środki czystości ekologiczny ekologiczny dom eks magazyn energia ewa kasprzyk extra virgin familove filharmonicy wiedeńscy fit jest sexy gonseen grill grudzień hand made homa intuicja Jacek Bilczyński JAGODY ACAI jagody goji jedz KAKAO kalendarz kalendarze książkowe kaliber 44 kartki świąteczne kochaj KOKO KOKODESIGN koło życia koncepcja smart konkurs kraków jest fit krem dynamiczny krzem ksylitol ksylitol kraków Kurt Tepperwein kwasek cytrynowy lawenda lemoniada lody ryżowe lody sojowe lody wegańskie luksus MACA magik mama medytacja melasa microgreens miejsce milioner miswak morze martwe mód się nadchodzący rok naturalna pielęgnacja naturalne kosmetyki obżarstwo oczyszczanie organizmu oczyszczanie z toksyn odchudzanie odtruwanie organizmu odżywianie olej arganowy olej kokosowy olej lniany olejek pichtowy oliwa z oliwek omsica organiczne napoje osho ostropest ostropest plamisty otyłość pasożyty pepsi eliot plan dnia plan doksonały pocztówki świąteczne podświadomość Pokój ludziom dobrej woli pono poradnik postanowienia noworoczne pozytywne myślenie pozytywne życie prawo przyciągania preparaty dr nona produkty dr nona prosto psychosomatyka raw recepta recepta na szczęście regeneracja reset rozwój osobisty rumianek rytuały tybetańskie sekret siewki siła sklep ekologiczny sklep ze zdrową żywnością smog soda oczyszczona sokół i marysia starosta solaris sól sól himalajska sól z morza martwego spirulina stres stuGo super foods szczoteczka do zębów światowy dzień walki z otyłością światowy dzień zdrowia święta bożego narodzenia tanie warzywa this is bio tolerancja trawa jęczmienna trawa pszeniczna walka z rostępami wątroba weganizm wegański wegetarianizm WHO whole earth więcej szmalu wizjoner wizualizacje wu-tang clan zdrowa żywność zdrowe odżywianie zdrowie zdrowy tryb życia ziemia okrzemkowa żurawina życzenia noworoczne życzenia świąteczne żywność organiczna