Szukaj na blogu

poniedziałek, 28 lipca 2014

7 aspektów pozytywnej egzystencji wg Kurta Tepperwein`a

Grunt to dobrze rozpocząć dzień. Od radości lub od wyciszenia lub od sprawienia sobie jakiejś przyjemności, bo nie zapominajmy nawet na chwilę, że do szczęścia jesteśmy stworzeni. Ja zaczęłam od pobudki z Mężem, gdy wychodził do pracy – lubię wcześnie wstawać. Pomedytowałam z Omsica, zrobiłam listę wdzięczności i kreacji życia zarazem i nie uwierzycie, ale jedna z moich próśb spełniła się błyskawicznie. Wyraziłam potrzebę, a ta od razu się urzeczywistniła. Tak lubię. Zjadłam śniadanie i zabrałam się do pisania. Mniej więcej w tym momencie wyłączył się prąd na pół godziny, więc co by czasu nie marnować, bo uwielbiam te samotne poranki w domu, zrobiłam porządek w szafie. Dzień w dzień stałam zdecydowanie za długo przed lustrem kombinując w co tu wcisnąć mój duży brzuch i coraz obszerniejsze uda. A tak, to dzięki chwilowej przerwie w dostawie prądu, wszystko posegregowałam i nie będę musiała szukać, grzebać, a co najważniejsze denerwować się, że nie mam co na siebie włożyć. Dodatkowo zrobiłam ćwiczenie związane z nadmiarem obfitości i tak do Rudej powędruje kilka par spodenek, w które zmieszczę się dopiero za rok. Taa…
„Nie chwal dnia przed zachodem słońca” to chyba jedno z najgłupszych powiedzeń, jakie ktoś kiedyś wymyślił. Absolutnie się z nim nie zgadzam. To wzbudza w człowieku niesamowicie negatywne nastawienie do życia, gdyż przypomina mu o tym, że w każdym momencie może wydarzyć się coś złego. Zatem, co z tego, że miałam cudowny poranek, co z tego, że czuję się dobrze, że mam ochotę uśmiechać się do obcych ludzi, skoro w każdej chwili może lunąć deszcz, a ja nie mam parasola? Powiem więcej, owa czujność, która jest poniekąd przekazem tego przysłowia jest zdecydowanie beznadziejna. To zupełnie nie tak ma być. Człowiek, przewrotnie ma być nastawiony na to, że w każdej sekundzie może wydarzyć się coś mega fantastycznego, co odmieni jego życie na lepsze, co sprawi mu ogromną frajdę, co po prostu będzie dla niego dobrem samym w sobie. Niechwalenie dnia przed jego końcem jest wręcz przyciąganiem czegoś negatywnego, ponieważ każdy lęk, obawa, niepokój przyciąga złe sytuacje. Zatem wyrzućmy to fatalne przysłowie z naszego słownika i nigdy przenigdy nie odważmy się go użyć. Co innego mówi Kurt Tepperwein – mój ulubieniec, któremu jakoś wierzę. Intuicja mi podpowiada, żeby mu wierzyć. I Kurt jest autorem książki, którą Ruda wyczaiła w taniej książce za jakieś grosze, a która dla mnie osobiście jest bardzo cenną pozycją, do której wracam od czasu do czasu. „Stwarzaj swoje życie. Moc kreatywnej wyobraźni”, czyli o tym, co każdego dnia staram się wcielać w życie i nawet całkiem dobrze mi to wychodzi. Kurt pisze o 7 aspektach pozytywnej egzystencji…

1. Pozytywne myślenie
Nie chodzi tutaj o wmawianie sobie w każdej chwili, że wszystko jest super mimo, że w rzeczywistości czujemy inaczej. Chodzi o to, by w sytuacji, gdy coś złego się dzieje, zdać sobie sprawę z pozorów tej sytuacji. To znaczy, że należy zaakceptować wszystko, co nas spotyka. Dostrzec w tym głębszy sens i zrozumieć, że w gruncie rzeczy dzieje się to dla naszego dobra. Do tego aspektu zaliczamy również pozytywne kreowanie swojego życia, to znaczy, że w każdym momencie pamiętamy, że myśli mają ogromną moc i przyciągną do naszego życia dokładnie to, o co poprosimy.

2. Pozytywne uczucia
Ważnym jest, by nikogo nie oceniać, nie osądzać, a akceptować to, że wszyscy są wyjątkowi. Każdy jest na innym etapie, ma do przejścia inną ścieżkę, nikt nie jest zły. Nikt nie jest lepszy, ani nikt nie jest gorszy. Pozytywne uczucia również należy mieć wobec siebie – być przekonanym o tym, że zasługuję na wszystko, co w życiu jest najlepsze.

3. Pozytywna wola
Wola musi być etyczna, musi uwzględniać potrzeby innych ludzi, nie być wyrazem egocentryzmu, a wyrazem chęci dążenia do dobra wspólnego.

4. Pozytywna mowa
W tym aspekcie wyraża się to, że każde słowo jest bardzo ważne, że nie wolno rzucać słów na wiatr. Ponadto Autor przypomina o tym, że rozprawianie na temat życia innych osób, że taki słowotok, który niczego nie wnosi czy wyżywanie się słowne na innym człowieku jest bezwzględnie złe. Mowa powinna służyć do wyrażania pozytywnych myśli. A jednocześnie warto wspomnieć tutaj o słuchaniu, o prawdziwym słuchaniu drugiej osoby.

5. Pozytywne działanie
Chodzi tutaj o nasze ogólne działania, o to, byśmy byli mili wobec innych, dotrzymywali obietnic, by można było na nas polegać, byśmy byli pomocni, wytrwali, konsekwentni. Chodzi również o wzięcie odpowiedzialności za siebie w każdym aspekcie.

6. Pozytywne świadomość
Pozytywną świadomość Kurt rozumie jako zagłębianie się w siebie, poświęcanie czasu na medytację, wyciszenie, dążenie do harmonii. Bo jeśli harmonia i spokój będą w naszej świadomości, to będą mogły się uzewnętrzniać w relacjach z innymi ludźmi czy w reakcjach na daną sytuację.

7. Pozytywne życie
„Żyć pozytywnie to żyć naprawdę, a nie tylko pędzić żywot.” Oznacza to życie świadome w radości, w harmonii, bez zamartwiania się, być w chwili obecnej. Jednocześnie to wezwanie do tego, by samemu swoje życie kreować, nadawać mu taki kształt, jaki chcemy uzyskać.Jak widać, każdy z nas ma wielką moc. Możemy, a wręcz musimy panować nad sobą, nad swoimi uczuciami, nad swoimi słowami, nad swoimi czynami. Gdy w każdym aspekcie życia czujemy całą sobą ten optymizm, to żyje nam się po prostu lepiej. Po co się martwić, po co się stresować, po co nadprogramowo się przejmować, to przecież nic nie daje. Czy nie lepiej po prostu żyć akceptując wszystkie okoliczności? Fajnie jest wstać rano z uśmiechem i cieszyć się nadchodzącym dniem. Fajnie jest być spokojnym, fajnie jest mieć ufność w to, że wszystko jest dobrze i będzie dobrze. Ja nie mam zamiaru nigdy więcej wracać do okresu mojego życia, gdy stres towarzyszył mi noc i dzień. Olewam. Cieszę się tym, co jest. I chwalę każdy dzień od świtu do zmierzchu.


Aloha.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Etykiety

4 greens acai afirmacja balsam solaris barbecue bez fluoru bikini burn biodegradowalne środki czystości brian tracy brykiet cel cele chlorella coke live music festival cukier cukier brzozowy czary bez dobrobyt dostatek dr nona dr. nona dworek białoprądnicki dziecko eco ecobrykiet ekologia ekologiczne ekologiczne środki czystości ekologiczny ekologiczny dom eks magazyn energia ewa kasprzyk extra virgin familove filharmonicy wiedeńscy fit jest sexy gonseen grill grudzień hand made homa intuicja Jacek Bilczyński JAGODY ACAI jagody goji jedz KAKAO kalendarz kalendarze książkowe kaliber 44 kartki świąteczne kochaj KOKO KOKODESIGN koło życia koncepcja smart konkurs kraków jest fit krem dynamiczny krzem ksylitol ksylitol kraków Kurt Tepperwein kwasek cytrynowy lawenda lemoniada lody ryżowe lody sojowe lody wegańskie luksus MACA magik mama medytacja melasa microgreens miejsce milioner miswak morze martwe mód się nadchodzący rok naturalna pielęgnacja naturalne kosmetyki obżarstwo oczyszczanie organizmu oczyszczanie z toksyn odchudzanie odtruwanie organizmu odżywianie olej arganowy olej kokosowy olej lniany olejek pichtowy oliwa z oliwek omsica organiczne napoje osho ostropest ostropest plamisty otyłość pasożyty pepsi eliot plan dnia plan doksonały pocztówki świąteczne podświadomość Pokój ludziom dobrej woli pono poradnik postanowienia noworoczne pozytywne myślenie pozytywne życie prawo przyciągania preparaty dr nona produkty dr nona prosto psychosomatyka raw recepta recepta na szczęście regeneracja reset rozwój osobisty rumianek rytuały tybetańskie sekret siewki siła sklep ekologiczny sklep ze zdrową żywnością smog soda oczyszczona sokół i marysia starosta solaris sól sól himalajska sól z morza martwego spirulina stres stuGo super foods szczoteczka do zębów światowy dzień walki z otyłością światowy dzień zdrowia święta bożego narodzenia tanie warzywa this is bio tolerancja trawa jęczmienna trawa pszeniczna walka z rostępami wątroba weganizm wegański wegetarianizm WHO whole earth więcej szmalu wizjoner wizualizacje wu-tang clan zdrowa żywność zdrowe odżywianie zdrowie zdrowy tryb życia ziemia okrzemkowa żurawina życzenia noworoczne życzenia świąteczne żywność organiczna