Szukaj na blogu

wtorek, 2 grudnia 2014

Jak przeżyć ostatni miesiąc roku, by kolejny rok zacząć lepiej niż poprzednie? 7 pomysłów na grudniowe porządki

Siemano! Witam Was ciepło w ten chłodny dzień po dłuuugiej przerwie.
Wiecie doskonale, bo się swoim wzrastającym ciężarem ciała chwaliłam, że mam małego cudownego Dzidziulinka :P Już nie taki mały, bo ma 11 tygodni, na imię mu Alicja i jest najwspanialszym cudem, jaki w moim życiu się dokonał. Zwariowałam z Miłości. Polecam sobie tak cud urodzić i poczuć, jak to jest kochać bezwarunkowo.

Wracam z nową energią! Także już się bójcie, zbombarduję Was pozytywnymi treściami, bo takie lubię przekazywać najbardziej.

Ale co Wam będę o tym mówić, przecież kto jak kto, ale Wy to wiecie najlepiej. Z resztą, wydaje mi się, że właśnie takie teksty w moim wykonaniu są najprawdziwsze i najszczersze. Bo o szamie mogę pisać, nie powiem, czasem lubię grzebać w necie i wyszukiwać dla Was różne ciekawostki, jednak nie to sprawia mi frajdę największą.
Zatem do dzieła. Dziś pierwszy grudnia, czyli pierwszy dzień ostatniego miesiąca bieżącego roku. Odkrywcze. Ale uwaga, grubsza sprawa się pod tym kryje (moja Alusia się obudziła – przerwa) Otóż zawsze za magiczną datę uznajemy pierwszy dzień roku. Owa magia polega na tym, iż wydaje nam się, że wraz z tym dniem mogą w naszym życiu nastąpić jakieś nieprawdopodobnie fantastyczne zmiany, które tak odmienią nasz żywot, że już nigdy nie będziemy grubi, że będziemy dzień w dzień ćwiczyć, że będziemy więcej pracować, że poświęcimy więcej czasu Rodzinie… Ble, ble ble. To przecież wszystko nieprawda i doskonale o tym wiemy w momencie wypisywania tych postanowień noworocznychJeśli nie podejmiesz decyzji o wprowadzeniu zmiany dziś, tu i teraz, w tej sekundzie, to żadna przełomowa data Ci w tym nie pomoże. Ani 1.01, ani poniedziałek jako początek tygodnia, ani pierwszy dzień miesiąca, i tak dalej… A dlaczego? Dlatego, że zmiana, której oczekujesz nie jest Twoim prawdziwym celem, a jedynie jakimś życzeniem, niespełnionym pragnieniem, od spełnienia którego dzieli Cię wciąż brak dyscypliny, brak wytrwałości, brak motywacji, aż wreszcie brak szczerej wewnętrznej chęci poprawy jakości Twojego życia.
Z pomocą przychodzę Ci ja. Lyda. I wraz z Tobą będę ten proces grudniowy przechodzić, bo ja tak samo jak Ty mam mnóstwo pomysłów na to, co zrobić, by czuć się lepiej i mam tak samo mało konsekwencji w działaniach. Więc koniec wymówkom, zabieramy się do pracy, bo czas ucieka.
Przygotowałam dla Was i dla nas

mini poradnik – 7 pomysłów na grudniowe porządki

Cel – zakończenie roku z przypływem tak ogromnej energii i chęci działania, co by rozpędzała każdego dnia ten smog okrutny, który w zimie jest bezlitosny. Jako młodej mamuśce, szczególnie mi na tym zależy ;) więc wszystkie mamuśki łączmy się! Ale, rzecz jasna, nie tylko do mamusiek kieruję swe wywody.
Zaczynamy:
1) Nie wprowadzaj mocnego postanowienia poprawy od 1 stycznia
Wspomniałam już o tym. Wyznaczanie daty wprowadzenia zmian jest błędne. Nie wiem, czy kołczowie i guru od planowania się z tym zgadzają, ale ja jako laik tej dziedziny, a jednocześnie praktyk uważam, że to nie ma najmniejszego sensu. Ile razy od 6 tygodnia po urodzeniu Ali sobie mówię „od poniedziałku zaczynam ćwiczenia”, tyle samo razy ich nie zaczęłam. Jeśli w tym momencie nie wstaniesz i zaczniesz ćwiczyć, tańczyć, twerkować czy co tam lubisz robić, to nie zaczniesz nigdy. Zawsze znajdzie się coś lepszego do roboty albo do nie-roboty.

Wszystkie pomysły na grudniowe uporządkowanie swoich spraw wprowadź zatem już dzisiaj.

Może nie wszystko naraz, ale uświadom sobie, że im szybciej to zrobisz, tym szybciej to zacznie działać, a Ty poczujesz się lepiej. Kiedy możesz odfajkować zadanie jako wykonane, czujesz zadowolenie, dumę, lubisz siebie.

2) Zrób przegląd wszystkiego, co dobre i co złe w roku 2014
Podziel kartkę na dwie części. Po jednej napisz „Dziękuję. Proszę o więcej” i pod spodem wypisz wszystko to, co świetnego Ci się przydarzyło, za co jesteś sobie i innymi wdzięczny. Wiecie, co będzie pierwszą pozycją na mojej liście, prawda? :) W drugiej kolumnie napisz „Dziękuję za lekcję.” i poniżej wypisz wszystko to, co stanowiło dla Ciebie problem. Pamiętaj, że jeśli problem został rozwiązany, to należy mu się również wpis do kolumny lewej o tym, że dziękujesz za to, że sobie poradziłeś.


3) Zbliż się do ludzi, na których Ci zależy
O tak. Relacje z Najbliższymi, ale i z tymi dalszymi są mega ważne. Niestety tracimy kontakty z różnymi Osobami z jakichś błahych przyczyn, na przykład po prostu dlatego, że się nam nie chce zadzwonić, że zapominamy wysłać sms. A potem już głupio się nam odezwać. Czasem sobie myślę, że może takiego kontaktu nie warto utrzymywać skoro przez dłuższy czas nie doszło do żadnego spotkania. Ale kilka dni temu napisałam do swojej Koleżanki, z którą nie widziałam się łoo bardzo długi czas i tak sobie pomyślałam, że nigdy nie jest za późno na odnowienie znajomości. Do dzieła. Na pewno znajdzie się co najmniej kilka Osób, z którymi chciałbyś znów się pośmiać lub popłakać. Może to również moment na poprawę relacji z domownikami?

4) Stwórz swój własny kącik
Czy w domu/mieszkaniu, w którym mieszkasz jest kącki taki tylko Twój? W którym są Twoje notatniki, przybory, książki, w którym możesz usiąść i pobyć sam ze sobą? No właśnie, w moim takiego nie ma. Teraz, kiedy mieszkam w mieszkaniu 2-pokojowym ze swoją Rodzinką, czyli Alusią i Tatusiem Alusi, to podział jest konkretny – sypialnia + salon z kuchnią. Dotychczas mi to odpowiadało, gdyż byłam zaabsorbowana tylko i wyłącznie Alicją, więc tylko to, co z Nią związane mi wystarczyło. Teraz, gdy postanowiłam zacząć pracować, teraz gdy wrócił do mnie laptop, z którym zaczynałam swoje samodzielne życie sześć i pół roku temu, moje potrzeby się zwiększyły. Potrzebuję swojego miejsca. Gdzie będę w kubeczku trzymać swoje pióro, kolorowe długopisy, ołówek, gdzie dzień po dniu sumiennie będę pisać post na melasową stronę. Owszem będę mogła wypożyczać to miejsce mojemu Mężowi, ale musi być jasne, że jest moje. Teraz laptop zajmuje stół jadalniany i nie powiem, żeby było mi tutaj źle. Mogę wyglądać przez okno, jest jasno, mam krok do kuchni, by zrobić zieloną herbatę. Jednak to nie to samo, co kącik tylko dla siebie.

5) Zainwestuj w super kalendarz
Uwielbiam kalendarze książkowe. Co roku kupuję taki, z korzystania którego będę mieć frajdę. W 2014 roku miałam najpiękniejszy na świecie. W środku było wystarczająco dużo miejsca na notatki. Ponadto było kilka kolorowych stron z jakimiś ładnymi tekstami. Uwielbiam ten kalendarz i trudno będzie mi się z nim rozstać, jednak uwielbiam również zmiany, a zakup nowego kalendarz taką zmianą oczywiście będzie. Kalendarz ma się zmieścić w torebce, ma mieć ładną oprawę graficzną – taką, by codziennie chciało się do niego zaglądać. W kalendarzu zapisuję wszystkie ważne wydarzenia, refleksje, robię jakieś notatki na szybko. Teraz w kalendarzu możemy zapisywać to, jak spędziliśmy dzień. Nie trzeba pisać rozprawki, ale krótko podziękować i zapisać coś ważniejszego. Można też powklejać zdjęcia Bliskich w dniach ich urodzin. Infantylne? Troszku tak, ale co z tego. Pamiętaj, żeby zapisać w nim terminy zrealizowania celów, o których będzie mowa w następnym punkcie.

6) Wyznacz cele na nadchodzący rok
Żeby zrobić to porządnie, przygotuję na ten temat osobny post. Chciałabym jednak zaznaczyć, że to bardzo przydatna czynność. Cele mogą dotyczyć każdej sfery życia, zarówno zawodowej jak i osobistej.

7) Wymyśl dobre dla Ciebie afirmacje
Mam kilka marzeń, wizji, które sobie afirmuję i wizualizuję. Na ścianie w sypialni przypinam kartki z napisami, które czytam od razu po przebudzeniu. To bardzo miły początek dnia. Wymyśliłam, by na lodówkę przypiąć kartkę „Nasza lodówka jest zawsze wypełniona zdrowymi i smacznymi produktami”. Sprawdzę, jaką moc przyciągania będzie miała taka intencja. Afirmacje też często wpisuję do kalendarza albo notatnika. Pamiętaj, by były wyrażone w sposób pozytywny. Podświadomość nie zna słowa "nie". Np. zamiast "nie będę palił fajek" - "rzucam palenie". Ważnymi dla mnie afirmacjami są takie dotyczące mojego spokoju, harmonii, ale również radości i obfitości. Jeśli nie masz pomysłu, jak mogą brzmieć, poszukaj w necie przykładów.
Ależ mi miło, że mogłam dziś przemówić :) Trochę wyszłam z wprawy... ale napiszę kilka tekstów i wrócę do formy. 
Aloha!
LyDa
Może zainteresują Cię inne moje teksty:
Sprawdź nowe produkty w naszym sklepie:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Etykiety

4 greens acai afirmacja balsam solaris barbecue bez fluoru bikini burn biodegradowalne środki czystości brian tracy brykiet cel cele chlorella coke live music festival cukier cukier brzozowy czary bez dobrobyt dostatek dr nona dr. nona dworek białoprądnicki dziecko eco ecobrykiet ekologia ekologiczne ekologiczne środki czystości ekologiczny ekologiczny dom eks magazyn energia ewa kasprzyk extra virgin familove filharmonicy wiedeńscy fit jest sexy gonseen grill grudzień hand made homa intuicja Jacek Bilczyński JAGODY ACAI jagody goji jedz KAKAO kalendarz kalendarze książkowe kaliber 44 kartki świąteczne kochaj KOKO KOKODESIGN koło życia koncepcja smart konkurs kraków jest fit krem dynamiczny krzem ksylitol ksylitol kraków Kurt Tepperwein kwasek cytrynowy lawenda lemoniada lody ryżowe lody sojowe lody wegańskie luksus MACA magik mama medytacja melasa microgreens miejsce milioner miswak morze martwe mód się nadchodzący rok naturalna pielęgnacja naturalne kosmetyki obżarstwo oczyszczanie organizmu oczyszczanie z toksyn odchudzanie odtruwanie organizmu odżywianie olej arganowy olej kokosowy olej lniany olejek pichtowy oliwa z oliwek omsica organiczne napoje osho ostropest ostropest plamisty otyłość pasożyty pepsi eliot plan dnia plan doksonały pocztówki świąteczne podświadomość Pokój ludziom dobrej woli pono poradnik postanowienia noworoczne pozytywne myślenie pozytywne życie prawo przyciągania preparaty dr nona produkty dr nona prosto psychosomatyka raw recepta recepta na szczęście regeneracja reset rozwój osobisty rumianek rytuały tybetańskie sekret siewki siła sklep ekologiczny sklep ze zdrową żywnością smog soda oczyszczona sokół i marysia starosta solaris sól sól himalajska sól z morza martwego spirulina stres stuGo super foods szczoteczka do zębów światowy dzień walki z otyłością światowy dzień zdrowia święta bożego narodzenia tanie warzywa this is bio tolerancja trawa jęczmienna trawa pszeniczna walka z rostępami wątroba weganizm wegański wegetarianizm WHO whole earth więcej szmalu wizjoner wizualizacje wu-tang clan zdrowa żywność zdrowe odżywianie zdrowie zdrowy tryb życia ziemia okrzemkowa żurawina życzenia noworoczne życzenia świąteczne żywność organiczna